Historia to szereg najróżniejszych wydarzeń. To zbiór wielu informacji, których człowiek nie jest w całości raczej spamiętać. Chyba, że jego “konikiem” jest historia, to sprawa może zupełnie inaczej wyglądać. Wróćmy do osób, które uczą się o historii…poniekąd z przymusu. Mowa tutaj o uczniach, którzy w szkole mają do czynienia z takim przedmiotem. Może i jest to nauka z przymusu, ale w zdecydowanej większości czasu młodzież słucha z wielkim zainteresowaniem, ponieważ mogą oni dużo dowiedzieć się chociażby…o własnych przodkach. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z książką pt. Historia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe ze strony www.taniaksiazka.pl. Wszystko przez to, że publikacja obejmuje okres od 1815 roku do okresu międzywojennego.

Co się działo w Polsce i w Europie

Autorami tego podręcznika są Piotr Szlanta i Jarosław Czubaty. WSiP odpowiada za wydanie tej książki, która jest zgodna z nową podstawą programową, przystosowaną do nauki uczniów kończących ośmioletnią podstawówkę. To szereg tematów, które uczniowie mogą utrwalić z lat poprzednich, jak również nowe zagadnienia, które pozwalają być im bardziej świadomymi obywatelami. Dzięki nauce z tego podręcznika młodzież ma szansę na to, aby zdobyć nowe kompetencje, które będą mogli wykorzystać już w życiu dorosłym (które już niedługo przed nimi). Cała treść została podzielona na rozdziały, a te na mniejsze jednostki lekcyjne, które ułatwiają przyswojenie poszczególnych zagadnień. Wszystko zostało ułożone we właściwym porządku chronologicznym.

Nauka z przyjemnością


Mówi się, że nauka historii może okazać się prawdziwą przyjemnością. Tak naprawdę może być, o ile każdy uczeń będzie miał do tego właściwe nastawienie. Uwaga! Specjaliści uważają, że nauka tego przedmiotu to także doskonały trening umysłowy, który poszerza zasoby pamięci. Jak więc widać – płyną same korzyści z tego, że ktoś systematycznie będzie podchodził do tego, aby dowiedzieć się wszystkiego, co najważniejsze z historii.