Rodzimy się, żyjemy i to co mamy dookoła siebie jest dla nas rzeczą jak najbardziej oczywistą. Czy doceniamy to, co mamy dookoła siebie? Nie. Zdecydowana większość osób odpowie, że tak nie jest. Niestety! Po to są lekcje historii, aby pomóc docenić to, co każdy ma dookoła. To w jakim świecie żyje. Takie podręczniki, jak “Historia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” (https://www.taniaksiazka.pl/historia-podrecznik-liceum-i-technikum-klasa-3-zakres-podstawowy-szkoly-ponadpodstawowe-jaroslaw-czubaty-p-1543271.html) kładą bardzo mocny nacisk na tego typu elementy. To książki do nauki historii pokazują nam(tak, nawet osobom dorosłym, bo i oni uczyli się kiedyś historii), za co możemy być wdzięczni obecnie.

Podręcznik w zakresie podstawowym

Może i “Historia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” to tylko książka obejmująca zakres podstawowy, ale nie można tak na to patrzeć. I tak z tego podręcznika można dowiedzieć się wielu cennych rzeczy. Autorem tego podręcznika jest Piotr Szlanta i Jarosław Czubaty. Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne zawsze stawia na to, aby wydać takie podręczniki, które pomogą uczniom nie tylko zdobyć wiedzę na temat faktów historycznych, ale rozbudzają także ich ciekawość. Dzieje Polski, Europy oraz świata od 1815 roku do okresu międzywojennego to czas, który jest bardzo znaczący. Może i nie wszystkie wydarzenia historyczne da się zapamiętać z tego okresu, ale te najważniejsze trzeba zapamiętać. To właśnie wtedy w dużej mierze rozgrywała się walka o wolność Polski, którą my teraz możemy się cieszyć.

Dla dobra dziecka


Może i nauka historii nie kojarzy się nikomu z czymś miłym, ale nie można jej pomijać. Chociażby dlatego, żeby dowiedzieć się wielu przydatnych informacji o ludzkości, która była na tym świecie wcześniej od nas. W niektórych przypadkach (jak chociażby II wojna światowa) uczniowie mogą mieć do czynienia osobiście z ludźmi o których opowiada im także książka do historii. Jak więc widać historia jest przedmiotem wobec którego nie można wcale przejść obojętnie.