Na to, co wydarzyło się w przeszłości, mało zwracamy uwagi. Dzieje się tak poniekąd przez to, że mamy na głowie inne sprawy. Chociaż – o historii nie warto zapominać. Należy ją doceniać. Może i dorośli zdają sobie z tego sprawę, ale do młodzieży musi to jeszcze dotrzeć. To właśnie dlatego biorą oni udział m.in. w lekcjach historii w szkole podstawowej i w średniej. Po to, aby poznać nieznane im fakty historyczne lub dowiedzieć się o tym, co już być może słyszeli. W szkole ponadpodstawowej młodzież ma często do czynienia z taką książką, jak “Historia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe“. Chociaż nie jest to jedyna książka z jakiej korzysta się w szkole średniej.

Wiedza z historii w klasie trzeciej

Autorami książki “Historia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” są Jarosław Czubaty i Piotr Szlanta. WSiP postanowiło wydać podręcznik, który będzie odnosił się do tego, co wydarzyło się w okresie od 1815 roku do 1939 roku, na terenie Europy, a już w szczególności w Polsce. Chociaż, czy o Polsce można było mówić w większości tego okresu? Dorośli na pewno mogliby powiedzieć kilka słów na temat rozbiorów, które miały w tamtym okresie miejsce. Rozbiorów, które doprowadziły do tego, że Polska zniknęła z mapy Europy na długi czas. Dopiero I wojna światowa i ogłoszona konstytucja sprawiły, że Polska na nowo stała się potężnym krajem, znaczącym na mapie Starego Kontynentu. O wszystkich wydarzeniach z tym związanych oraz o wielu innych, można dowiedzieć się z tej książki oraz podczas nauczania na lekcji.

“Historia Klasa 3. Podręcznik Zakres rozszerzony”

Opracowanie zbiorowe wydawnictwa WSiP, które także obowiązuje w szkole ponadpodstawowej. Książka została tak przygotowana, aby uczniowie przygotowujący się do egzaminu dojrzałości, nie mieli problemu z tym, aby poznać właściwe zagadnienia. Całość została podzielona na mniejsze rozdziały, wzbogacone licznymi zdjęciami.